آغاز عملیات اتصال خط نهم سراسری 56 اینچ به خط 16 اینچ انتقال گاز در کردستان
یکشنبه، 1 مهر 1397
آغاز عملیات اتصال خط نهم سراسری 56 اینچ به خط 16 اینچ انتقال گاز در کردستان
مدیر عامل شرکت گاز کردستان گفت: با عنایت به اعلام آمادگی مدیریت منطقه 8 انتقال گاز در خصوص اتصال خط 56 اینچ به خط تغذیه 16 اینچ در ایستگاه ابراهیم آباد در راستای تقویت فشارگاز شهرستانهای سقز و بانه و برای فراهم کردن شرایط فنی و ایمنی گازدار این خطوط بایستی خط 16 اینچ ابراهیم آباد تخلیه و این امر منجر به افت فشارگاز در شهرستان های سقز و بانه می گردد.

به گزارش کورده واری به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری در رابطه با قطع گاز احتمالی در این شهرستان ها گفت : برای جوشکاری و اتصال این 2 خط  و همچنین تعویض یک شاخه لوله 16 اینچ به منظور تعمیرات اساسی در محور روستای بله جر به شهرستان بانه ، نیاز است گاز موجود در خطوط تخلیه گردد و این امر باعث افت فشار گاز در شهرستان های سقز و بانه می گردد .

وی با بیان اینکه  امیدواریم که با برنامه ریزی دقیق و منظمی که توسط مجریان پروژه صورت گرفته در وقت مقرر عملیات به اتمام برسد و گاز هیچکدام از مشترکین خانگی  قطع نگردد ولی بایستی برای شرایط احتمالی قطع گاز تمهیداتی اندیشده شود.

مهندس فعله گری اظهار داشت: برای جلوگیری از قطع گاز احتمالی مشترکین خانگی ، صنایع پر مصرف و جایگاه های CNG  از مدار مصرف خارج می شوند و به نانوایی ها نیز ابلاغ گردیده که از سوخت دوم استفاده نمایند.

وی تصریح کرد : آغاز این عملیات از ساعت 22 روز یکشنبه مورخ 97/07/01 شروع و به مدت 24 ساعت به طول خواهد انجامید .

این مقام مسئول افزود : همزمان با عملیات اتصال خط نهم سراسری به خط 16اینچ انتقال گاز شهرستانهای سقز و بانه ، با عملیات پیک رانی هوشمند که در گذشته انجام گرفته عملیات تعمیر خط انتقال حد فاصل بین شهرهای سقز و بانه در روز دوشنبه مورخ 02/07/97 صورت خواهد گرفت .

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مورد ثمرات عبور خط نهم سراسری انتقال گاز از داخل استان کردستان اظهارداشت : این خط عمده و سایز بزرگ که قسمت عظیمی از آن از داخل استان کردستان عبور خواهد کرد دارای برکات پر شماری است که با اتصال خط نهم سراسری به خط انتقال گاز شهرستان سقز باعث تقویت گاز در شهرهای سقز ، بانه و سردشت شده و در فصول سرد سال احتمال افت فشار گاز در این خطوط را رفع می نماید.

وی افزود : با تقویت فشار گاز در این مناطق فرصت مطلوب و بسیار مساعدی برای توسعه صنایع تولیدی و تبدیلی در شهرهای سقز و بانه فراهم می گردد و دیگر محدودیتی برای تامین گاز صنایع وجود نداشته و با تقویت و بستر سازی شبکه های گازرسانی زمینه توسعه و ایجاد اشتغال با گسترش صنایع فراهم می گردد.

انتهای پیام/

نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر
 
اخبار مرتبط