بی‌لیاقتی مدیران کردستانی در ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی دوباره نمایان شد
یکشنبه، 30 دی 1397
بی‌لیاقتی مدیران کردستانی در ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی دوباره نمایان شد
فراخوان ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور از امروز منتشر شده است و برای کردستان تنها 84 نفر سهمیه در نظر گرفته شده است.
به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی کورده‌واری، در حالی که کردستان جزو استان‌های آخر کشور از لحاظ اشتغال جوانان تحصیل‌کرده می‌باشد و چارت سازمانی بسیاری از ادارات و سازمان‌های این استان خالی است اما به دلیل ضعف مدیریتی مدیران دستگاه‌های اجرایی و نبود قدرت رایزنی آنان با مسئولان کشوری همواره سهیمه استخدامی بسیار اندکی به این استان اختصاص داده می‌شود.
در ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور که از امروز انتشار فراخوان آن را نظاره‌گر هستیم نیز متاسفانه تنها 84 نفر سهمیه برای کردستان در نظر گرفته شده که 27 نفر از این تعداد نیز سهمیه ایثارگران است..
در دفترچه منتشر شده ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور برای سنندج 19 نفر، مریوان 10، کامیاران 9، قروه 9، بانه 8، سروآباد 7، دیواندره 7، سقز 5، بیجار 5، دهگلان 5 نفر سهمیه استخدامی در نظر گرفته شده است.
این مهم در حالی است که بسیاری از ادارات و سازمان‌های دولتی کردستان دارای صدها نفر چارت سازمانی خالی بوده و با بازنشسته شدن کارکنانشان امکان جایگزینی نیروهای جوان را ندارند.
هر بار که فراخوان آزمون‌های استخدامی در سطح کشور منتشر می‌شود هزاران نفر از جوانان تحصیل‌کرده کردستانی با شور و شوق بسیار به وارسی این فراخوان‌ها می‌پردازند اما در نهایت با کمترین تعداد سهمیه استخدامی برای استانشان مواجه می‌شوند.
بدون شک اختصاص سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اجرایی نیازمند لابی‌گری و رایزنی منطقی با استفاده از تمام ظرفیت‌های تخصصی است که متاسفانه به دلیل عدم صلاحیت تخصصی تعداد زیادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از این لحاظ شاهد وارد شدن صدماتی همیشگی به جامعه جوان استان و دلسردی آنان هستیم.
افزایش موج مهاجرت تحصیل‌کردگان کردستانی در دو دهه اخیر نمونه بارزی از ناتوانی مدیران نالایق برخی دستگاه‌های اجرایی کردستان است که یأس و ناامیدی را بر جوانان این دیار تحمیل کرده‌اند.
چندی پیش دکتر بایزید مردوخی مشاور اقتصادی استاندار دولت یازدهم در کردستان در نشستی تخصصی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان برگزار شد از مهاجرت 58 هزار نخبه و تحصیل‌کرده کردستانی در بازه زمانی سال‌های 84 تا 94 خبر داده بود و خواستار توجه ویژه مسئولان استان در حفاظت از سرمایه‌های انسانی شده بود اما متاسفانه علی رغم تذکرات متعدد صاحب‌نظران اقتصادی و اجتماعی تاکنون اقدامی عملی از سوی مدیران و تصمیم‌گیران استانی صورت نگرفته و روز به روز بر دامنه ناتوانی و بی مبالاتی آنان افزوده می‌شود.
انتهای پیام/
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر
 
اخبار مرتبط