ورود بانک مسکن به عرصه مدرسه‌سازی در کردستان
سه‌شنبه، 30 بهمن 1397
ورود بانک مسکن به عرصه مدرسه‌سازی در کردستان
عملیات ساخت مدرسه 6 کلاسه روستای مرزی حسین‌آباد شهرستان سروآباد با مشارکت بانک مسکن کردستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی کورده‌واری از سروآباد، مدیر شعب بانک مسکن کردستان پیش از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی مدرسه 6 کلاسه روستای مرزی حسین‌آباد اظهار کرد: بانک مسکن برای نخستین بار در استان کردستان و به منظور نقش‌آفرینی در توسعه علمی و آموزشی و رفع محرومیت در نقاط مرزی اقدام به ساخت مدرسه شش کلاسه در این منطقه نموده است.

 

جلال‌الدین سلیمی افزود: تراکم بالای جمعیت در این منطقه محروم دلیل انتخاب روستای حسین‌آباد بوده و بنا بر اعلام مسئولان شهرستانی این مدرسه می‌تواند، نقش مهمی در کاهش محرومیت‌های آموزشی و ارتقای زیرساخت‌های آموزشی ایفا کند.

 

وی خاطرنشان کرد: این پروژه در بازه زمانی 12 ماهه تکمیل خواهد شد و بیش از 5 میلیارد ریال برای ساخت آن درنظر گرفته شده است.

 

مدیر امور شعب بانک مسکن استان کردستان اعلام کرد: به فضل الهی طی پنج سال پیشرو پنج پروژه دیگر در مناطق محروم و دورافتاده اجرایی خواهیم کرد.

 

سلیمی افزود: در شهرستان سروآباد حدود چهار سال است که شعبه بانک مسکن راه‌اندازی شده و تاکنون 110 میلیارد ریال تسهیلات برای احداث 250 خانه روستایی، 250 وام قرض‌الحسنه و 100 فقره وام خوداشتغالی به اهالی این شهرستان مرزی اعطا شده است.

 

وی افزود: با توجه به جمعیت شهرستان سروآباد میزان سرانه پرداخت تسهیلات پرداختی در این منطقه 2 میلیون ریال است که این میزان از میانگین کشوری بالاتر است.

 

ماموستا عبدالقادر حسینی امام جمعه موقت سروآباد نیز در این مراسم از نگاه ویژه بانک مسکن در سرمایه‌گذاری فرهنگی در روستای محروم و دورافتاده حسین‌آباد تقدیر کرد و گفت: دین مبین اسلام ارزش والایی به علم‌آموزی و توسعه علم دانش داده است و مدرسه‌سازی جزو بهترین امور است.

 

وی افزود: امیدواریم این اقدام شایسته بانک مسکن توسط دیگر بانک‌ها و نهادهای دولتی و افراد خیر در منطقه مرزی و محروم سروآباد تداوم داشته باشد.

حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: خیرین خدمات ارزنده‌ای به توسعه علم و دانش ارائه کرده‌اند و جامعه خیرین مدرسه‌ساز بر این باور هستند که توسعه کشور نیازمند توسعه زیربناهای آموزشی است.

 

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد فعالیت خیرین مدرسه‌ساز در کشور بودیم و این مجمع بانی هزاران کلاس درس در کشور بوده است.

 

حسامی اظهار داشت: طی فعالیت 16 ساله مجمع خیرین مدرسه‌ساز در استان کردستان 475 مدرسه در قالب 2 هزار و 340 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 135 میلیارد تومان افتتاح شده است.

 

حسامی افزود: قرارگاه سازندگی سپاه، بنیاد برکت و بانک‌های عامل در کنار مجمع خیرین مدرسه‌ساز در این مدت بانی کارهای بزرگی بوده‌اند و امیدواریم این روند همچنان تداوم داشته باشد و شاهد رفع محرومیت‌های آموزشی در استان مستعد کردستان باشیم.

 

وی افزود: بانک مسکن امروز اقدام ارزنده‌ای را اجرایی کرده است و اثرگذاری فرهنگی این اقدام بانک مسکن در این منطقه محروم و دورافتاده قابل قیاس با میلیاردها تومان پول نیست.

 

انتهای پیام/

نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر
 
اخبار مرتبط