کسب رتبه اول کردستان در توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری کشور
جمعه، 1 آذر 1398
کسب رتبه اول کردستان در توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری کشور
مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به پروژه‌های فنی برای توسعه و راه‌اندازی زیرساخت‌های شبکه کابل فیبرنوری در سطح استان افزود: با انجام دقیق و به موقع اقدامات لازم، شاخص تحقق برنامه‌های FTTH در استان، رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.
به گزارش خبرگزاری کورده‌واری به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، آزاد حکمت با اعلام برنامه‌های انجام شده در راستای توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های شبکه فیبر نوری اظهار داشت: طراحی و اجرای شبکه کابل در نقاط فاقد شبکه، تقویت کافوها و اجرای آبونه در نقاط موردنیاز، ظرفیت‌سازی در شهرک‌ها و مجتمع‌های تازه تاسیس، تبدیل کافوهای مسی به نوری و ... از جمله اقداماتی است که از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح استان اجرا شده است.

وی، افزود: با تلاش همکاران این مجموعه، ظرفیت‌سازی سرویس FTTH به بیش از 30 هزار شماره رسیده است که در حال حاضر یک هزار و 817 مشترک از این سرویس استفاده می‌کنند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه تعداد دایری‌های جدید ثبت شده در سال 98 آمار بیش از 820 مورد را نشان می‌دهد خاطر نشان ساخت: این مهم بیانگر استقبال، شناخت، و آگاهی از مزایای سرویس FTTH، توسط شهروندان استان می‌باشد.

وی مزایای سرویس FTTH را یادآور شد و گفت: فیبر نوری در دنیای امروز به یکی از مهم‌ترین، با کیفیت‌ترین و اساسی‌ترین راه‌های ارتباط ثابت به اینترنت و شبکه‌های محلی تبدیل شده است که امکان استفاده از این سرویس برای مشترکین استان در کلاس جهانی فراهم گردیده است.

حکمت با اشاره به اینکه فیبر نوری یکی از پایدارترین راه‌های ارائه‌ی اینترنت با کیفیت و پرسرعت است که مشکلات موجود در سر راه سایر فناوری‌ها را ندارد اضافه کرد: با سرمایه‌گذاری‌های کلان که با حمایت و پشتیبانی‌های مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و مسئولین استانی صورت گرفته عملیات و پروژه‌های فنی به منظور فراهم نمودن زیرساخت‌های بهره‌گیری از این سرویس در کمترین زمان ممکن در سطح استان انجام شد، که این امر موجب شده رتبه اول کشور به منطقه اختصاص یابد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه کابلکشی‌های جدید تلفن ثابت بر بستر فیبر نوری انجام می‌شود افزود: متقاضیان جدید تلفن ثابت با ثبت درخواست خود می‌توانند از مزایا و خدمات سرویس مذکور بهره بگیرند.

انتهای پیام/

نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر