اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس یازدهم در کردستان
شنبه، 3 اسفند 1398
اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس یازدهم در کردستان
رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: با مشخص شدن نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان تکلیف نمایندگان چهار حوزه انتخابیه مشخص و در یک حوزه انتخابیه نیز رقابت به دور دوم کشیده شد.

به گزارش کورده‌واری، حسین خوش‌اقبال روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تقدیر از حضور مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این استان دارای پنج حوزه انتخابیه با 6 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

وی اضافه کرد: بر اساس نتایج رسمی انتخابات تاکنون پنج نفر از نمایندگان در چهار حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران، بانه و سقز، قروه و دهگلان و حوزه مریوان و سروآباد با کسب آرای لازم به مجلس راه یافتند اما انتخابات در حوزه‌ انتخابیه بیجار به دور دوم کشیده شد.

رییس ستاد انتخابات کردستان افزود: از 127 هزار و 838 رای صحیح در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران سید مهدی فرشادان با کسب 35 هزار و 716 رای و محسن فتحی با 32 هزار و 518 رای حائز بیشترین رای شده و منتخبین مردم این حوزه در مجلس یازدهم شدند.

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان که تعداد آرای صحیح 67 هزار و 59 رای بود پرویز اوسطی با گرایش سیاسی اصولگرایی با کسب 17 هزار و 169 رای برنده انتخابات شناخته شد تا در مجلس یازدهم نماینده این دو شهرستان باشد.

خوش‌اقبال یادآور شد: در حوزه انتخابیه بیجار نیز که 37 هزار و 274 رای صحیح داشت حمدالله کریمی (نماینده فعلی) با کسب 6 هزار و 847 رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و 834 رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

وی گفت: بر اساس اعلام هیات‌های اجرایی و نظارت در حوزه انتخابیه سقز و بانه از 83 هزار و 513 رای صحیح بهزاد رحیمی با کسب 34 هزار و 439 رای بیشترین آرا را کسب کرد تا منتخب مردم این حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی باشد.

وی تاکید کرد: در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد نیز خانم شیوا قاسمی‌پور با کسب هشت هزار و 528 رای از 37 هزار و 751 به عنوان نخستین بانوی کردستانی راهی مجلس شورای اسلامی شد تا استان کردستان برای اولین بار در تاریخ مجلس شورای اسلامی یک نماینده زن در بهارستان داشته باشد.

روز جمعه دوم اسفند 94 کاندیدا برای کسب 6 کرسی مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه کردستان برای رقابت کردند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و 200 هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند که 58 هزار و 240 نفر از این تعداد را رای اولی‌ها تشکیل داده بودند.

دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع‌آوری آرای مردم این استان یک هزار و 234 شعبه پیش‌بینی کردند که 529 مورد از این شعبات شهری و 705 مورد نیز روستایی بود.

انتهای پیام/

نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر
 
اخبار مرتبط