60 هکتار به فضای سبز سنندج اضافه می‌شود
پنجشنبه، 13 اردیبهشت 1403
60 هکتار به فضای سبز سنندج اضافه می‌شود
شهردار سنندج گفت: امسال براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 60 هکتار فضای سبز به سرانه فضای سبز شهر سنندج اضافه می‌شود.
به گزارش خبرنگار کورده واری، سیدانور رشیدی روز پنج شنبه در نشست اعضای شورای اسلامی شهر با استاندار کردستان که با حضور فرماندار سنندج و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: امسال با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است در راستای تحقق این شعار و حمایت از تولید در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات شهرداری از اجرای پروژه‌های عمرانی گرفته تا برگزاری برنامه‌های فرهنگی و غیره سعی کرده‌ایم از تولیدات داخل استان استفاده کنیم.
وی با اشاره به مشارکت و استقبال شهروندان از برنامه‌های فرهنگی شهرداری، گفت: مردم همواره محور اصلی برنامه.ها و اقدامات شهرداری سنندج بوده و همراهی آنها موجب دلگرمی بیشتر ما در مسیر خدمت‌رسانی بوده است.
شهردار سنندج اضافه کرد: در راستای امیدآفرینی در سطح شهر، مدیریت شهری سنندج برنامه‌های خود را در سه مولفه اقدامات کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در حوزه‌های مختلف تعریف کرده است.
رشیدی اظهار کرد: سال گذشته در قالب نهضت آسفالت یک میلیون و 500 هزار مترمربع از معابر اصلی، خیابان‌ها، کوچه‌ها در سطح شهر آسفالت شد و برنامه امسال انجام بیش از 2 میلیون مترمربع با محوریت مناطق کم برخوردار است.
وی تصریح کرد: اجرای پارک‌های بزرگ مقیاس و پارک‌های درون‌ محله ای در سال گذشته در کنار ارتقای سرانه فضای سبز امیدآفرینی خوبی در بین مردم ایجاد کرد که امسال نیز این مهم استمرار پیدا می‌کند.
وی اعلام کرد: سال گذشته پارک 20 هکتاری روجیار و پارک 4 هکتاری لاوان افتتاح شد که امسال نیز فاز اول پارک 36 هکتاری پیرچنار، پارک 20 هکتاری نیشتمان و سه هکتاری نایسر و 20 پارک درون محلی دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: امسال براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 60 هکتار فضای سبز به سرانه فضای سبز شهر سنندج اضافه می‌شود.
شهردار سنندج اذعان کرد: از تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم در مسیر خدمت به شهر و شهروندان بهره می‌گیریم.
وی اضافه کرد: هرآنچه در یکی دو سال اخیر در سطح شهر در حوزه فضای سبز، آسفالت، پروژه‌های عمرانی و غیره انجام شده است امسال با تلاش مضاعف و شبانه روزی به صورت هدفمندتر استمرار پیدا می‌کند.
رشیدی تصریح کرد: اقدامات انجام گرفته با وجود تمام مشکلات و تنگناهای اقتصادی حاصل کار تیمی و برنامه‌ریزی هدفمند بوده گرچه ادعا نمی‌کنیم تمام مشکلات رفع شده است اما هرآنچه در توان و بضاعت داشته‌ایم را در خدمت شهر و شهروندان بکار خواهیم گرفت.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح ساماندهی وانت‌های میوه‌فروش و دست‌فروشان در سنندج، گفت: تمام توان خود را برای اجرای موفق این طرح به کار می‌گیریم البته در این راستا نیازمند همراهی و همدلی دستگاه‌های مختلف به ویژه نیروی انتظامی هستیم.
وی اذعان داشت: هدف خدمت به شهر و شهروندان است و در این راستا هرگز خود را درگیر برخی حاشیه‌سازی‌ها نمی‌کنیم، اما در موقع خود اگر نیاز باشد به برخی سم‌پاشی‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد پاسخ خواهیم داد.
وی تصریح کرد: معتقدیم در فرصت باقیمانده از عمر دولت سیزدهم باید هرآنچه در توان داریم را برای رفع برخی مشکلات و توسعه و آبادانی بکار گیریم زمانی برای فرصت‌سوزی و جواب دادن به حاشیه‌سازی فضای مجازی نداریم.
وی اضافه کرد: اینکه برخی افراد احساس می‌کنند منافعشان به خطر افتاده است می‌خواهند در مسیر خدمت به شهروندان در مانع ایجاد کنند طبیعی است جواب آنها با سند و مدرک در زمان خود خواهیم داد.

 
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط