درباره آژانس خبری کورده‌واری
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نفوذ اینترنت و فضای سایبر ، دغدغه زمان و مکان برای کاربر از بین رفته و با انتقال روزنامه از دکه روزنامه فروشی به دکه شیشه ای ، کاربر می تواند از طریق مراجعه به فضای سایبر ، روزنامه دلخواه خود را هر زمان که بخواهد بخواند.
آژانس خبری کورده واری به خاطر ساختار غیر متمرکز ، افقی و دو سویه بودن ، کاربر را به فعالیت هر چه بیشتر در زمینه مشارکت در تهیه اطلاعات وا می دارد . همچنین با گسترش متن هایپر ، کاربر بدون واسطه به منابع دیگر متصل می شود و امکان می یابد اطلاعات بیشتری را کسب کند.
از سوی دیگر گسترش دامنه نفوذ اینترنت در کشور و جهان ، بهره گیری موثرترین قشر جامعه یعنی جوانان و نوجوانان از اینترنت و تامین نیاز شان از این طریق و همچنین هزاران کاربری آسان شبکه مجازی موجب شده تا سازمان ها و نهادهای گوناگون فعالیت موثر ،مستمر و 24 ساعته در دهکده جهانی را یک ضرورت دانسته و بر ارتباط بیشتر با مخاطبان خویش متمرکز شوند . بی شک این نیاز برای موسسات مطبوعاتی و خبری بیش از سایر موسسات محسوس است چراکه سرعت انتقال و انتشار اخبار به قدری پرشتاب است که مجالی برای تامل باقی نمی گذارد . مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی کورده واری با علم به این موضوع و با اهتمام به گسترش طیف پاسخگویی به نیاز خبری مخاطبان خود در سراسرکشور و نیز در راستای اهداف بلند مدت خود ، با پشتوانه دو دهه ای فعالیت نیروهای توانمند خود در عرصه مجازی ،تصمیم به راه اندازی آژانس خبری کورده واری در کنار انتشار ماهنامه فرهنگی اجتماعی کورده واری گرفته و در این مسیر می کوشد تا خلاء ناشی از کمبود فضای نوشتاری در روزنامه مکتوب را تاحدودی جبران نموده و با انتشار اخبار متنوع و موضوعات روز جامعه ، بیش ازپیش زمینه تضارب آراء گروه های فعال در جامعه را فراهم نماید.
آژانس خبری کورده واری امروز تلاش می نماید تا انعکاس دهنده مهمترین اخبار و رویدادهای مناطق کردنشین ایران و جهان به ویژه استان کردستان باشد. این رسانه همچنین خواهد کوشید تا ضمن پرهیز از وارد شدن به مسایل حاشیه ای و مجادله های بی حاصل جناحی ، بیان کننده دردها و دغدغه های مردم باشد . راهبرد اساسی این پایگاه خبری بازتاب درست و به موقع اخبار با دربرگیری همه اقشار مردم، گروه ها و جریان های سیاسی است تا زمانی که منطبق بر قانون مطبوعات باشد.
آژانس خبری کورده واری با احترام به همه کاربران از ایده هایی که ما را در طی این مسیر یاری رساند حمایت و پشتیبانی می کند و با رویی گشاده پذیرای دیدگاه ها و نقطه نظرات مخاطبان خواهد بود .
چاپ خبر