دعوت گزینشی رسانه ها در شورای فرهنگ عمومی کردستان
یکشنبه، 7 خرداد 1402
دعوت گزینشی رسانه ها در شورای فرهنگ عمومی کردستان
سنندج- یکصد و شانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کردستان نیز همچون جلسات 2 سال اخیر آن با دعوت گزینشی رسانه ها و محدودیت برای خبرنگاران برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری کورده واری آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، یکصد و شانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان با موضوع بررسی راهکارهای فرهنگی تقویت و ترویج حجاب و عفاف صبح امروز برگزار شد اما باز هم شاهد دعوت دو رسانه و حذف سایر رسانه ها از سوی دبیرخانه این شورا بودیم.
متأسفانه طی 2 سال اخیر با وجود انتقادات متعدد فعالان رسانه ای استان در خصوص حذف رسانه ها از حضور در مهمترین شورای فرهنگی استان، هیچ پاسخی از سوی متولیان امر داده نشده و امروز نیز دوباره بر همین اقدام اشتباه تأکید شد.
جالب اینکه اکثریت مباحث مطرح شده در خصوص ترویج حجاب و عفاف در این جلسه با محوریت رسانه ها و نقش آفرینی آن ها مورد تأکید قرار گرفت که این مهم نیز در خصوص شورایی که در عمل عکس صحبت های مطرح شده اش با رسانه ها برخورد می کند، جای بسی تأمل است.
طی 2 دهه اخیر که جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان کردستان به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است همواره رسانه های استان یکی از ارکان بازتاب مصوبات و مباحث مطرح شده در این شورا بوده و نقشی مهم در عملی کردن مصوبات و همراه کردن مردم با آن داشته اند اما گویا متولیان کنونی به نتیجه ای فراتر دست یافته و دو رسانه گزینشی را دعوت می کنند که حتی یکی از این رسانه ها توانایی شمردن تعداد جلسات برگزار شده را نیز نداشته و 6 جلسه‌ از آمارهای دبیرخانه عقب تر است.
دفتر خبرگزاری مهر در استان کردستان طی 2 سال اخیر بارها با مسئولان دبیرخانه این شورا تماس حاصل کرده و آمادگی خود را برای پوشش رسانه ای مصوبات و جلسات مهمترین شورای عرصه فرهنگ استان اعلام کرده اما متأسفانه تنها جوابی که دریافت نموده ایم این بوده که فقط می خواهیم همین 2 رسانه حضور داشته باشند و سایر رسانه ها محرم نیستند.
بدون شک انتشار این مطلب فارغ از هرگونه حب و بغض سیاسی بوده و تنها در راستای دغدغه های رسانه ای و فرهنگی و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه جهاد تبیین می باشد اما گویا تصمیم گیران در استان کردستان نگاهی فراتر از این مهم دارند و بر دعوت گزینشی خود در شوراهای مختلف تأکید دارند.
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط