بیش از 648 میلیارد تومان در حوزه های مخابراتی کردستان سرمایه گذاری شد
یکشنبه، 26 فروردین 1403
بیش از 648 میلیارد تومان در حوزه های مخابراتی کردستان سرمایه گذاری شد
مدیر مخابرات منطقه کردستان از سرمایه گذاری 648 میلیارد و 100 میلیون تومان در حوزه های مخابراتی کردستان در سال 1402 خبر داد و گفت: به منظور توسعه و ارتقا زیرساخت های مخابراتی در سال جاری برنامه های مدونی در دستور کار قرار دارد.
به گزارش کورده واری به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان ، آزاد حکمت با اشاره به اینکه این میزان سرمایه گذاری برای توسعه و ارتقا حوزه های مختلف مخابراتی صورت گرفته است افزود: با این اقدام بهبود عملکرد و تقویت زیرساخت های مخابراتی به لحاظ کیفی و کمی تحقق یافته است.
وی با اشاره به نیاز روز افزون جامعه به سرویس ها و خدمات تلفن همراه خاطر نشان ساخت: از مجموع اعتبار هزینه شده در سال گذشته بیشترین سهم با مبلغ 600 میلیارد و 50 میلیون تومان در بخش توسعه حوزه سیار سرمایه گذاری شده است.
حکمت اظهار داشت: توسعه سیستم های مخابراتی به منظور ظرفیت سازی سرویس های مخابراتی ،توسعه حوزه انتقال با هدف افزایش پهنای باند و ارائه آن به اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و اجرای پروژه های بخش شبکه کابل و فیبرنوری از دیگر اقدامات قابل توجه مخابرات منطقه در سطح استان است که شرایط استفاده مشتریان از سرویس های متنوع مخابراتی در سه بخش دیتا، تلفن ثابت و تلفن همراه را فراهم آورده است.
مدیر مخابرات منطقه کردستان در ادامه با توجه به اهمیت تحقق شعار سال با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» خاطرنشان کرد: با هم‌افزایی هرچه ‌بیشتر با مجموعه‌های دانش‌بنیان، به سمت مسیرهای منتهی به کسب‌ وکارهای جدید و ارزش‌آفرینی برای مجموعه، همگام با شرکت مخابرات ایران حرکت خواهیم کرد.
حکمت با اشاره به برنامه راهبردی کلان شرکت مخابرات ایران در تمام بخش ها بویژه اجرای طرح نهضت جهادی فیبرنوری نجما) در سال 1403 یادآور شد: رشد اقتصاد دیجیتال، نوید بخش روزهای روشن برای صنعت مخابرات کشور است که مخابرات منطقه نیز در این راستا گام برخواهد داشت.
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط