برگزیدگان دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان معرفی شدند
یکشنبه، 14 بهمن 1397
برگزیدگان دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان معرفی شدند
دبیر دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان از پایان اتمام داوری آثار رسیده به این جشنواره و معرفی صاحبان آثار برتر خبر داد.
به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر کوردەواری از سنندج, سعیده گلابی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در سنندج اظهار کرد: پس از برگزاری موفقیت آمیز نخستین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان در دهه فجر سال 96 و استقبال بی نظیر هنرمندان استان های مختلف کشور شاهد اعلام فراخوان دومین جشنواره همزمان با ایام مبارک هفته بسیج بودیم.
وی افزود: بر اساس زمانبندی جشنواره مهلت ارسال آثار دهم بهمن ماه و زمان داوری نیز یازدهم بهمن ماه بود و خوشبختانه این مهم بدون تاخیر و در زمان مقرر صورت گرفت.
دبیر دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان عنوان کرد: در دومین دوره این جشنواره شاهد استقبال بی نظیر هنرمندان نام آشنای عرصه کارتون و کاریکاتور کشور بودیم و به اذعان هیات داوران, آثار رسیده به لحاظ کیفی با روند رو به رشدی همراه بوده است.
گلابی افزود: آقایان محمدسامان صولی, سامان جعفری و خبات ساعدی داوری آثار رسیده به این جشنواره را بر عهده داشتند که بر اساس رای این بزرگواران بر اساس محورهای جشنواره صاحبان آثار برتر معرفی شدند.
وی اعلام کرد: آقای فرامرز کشتکار از شیراز رتبه اول, خانم ندا تنهایی مقدم از تبریز رتبه دوم و آقایان محمد علی خلجی از تهران و امیر بیگ زاده از اردبیل رتبه سوم مشترک را به خود اختصاص دادند.
دبیر دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان افزود: خانم یلدا هاشمی نژاد از تهران, محمود برخورداری از ایلام و علی فریدرادپور از تبریز از سوی هیات داوران شایسته تقدیر شناخته شدند.
گلابی اعلام کرد: با نظر هیات داوران نیز 40 اثر برای نمایشگاه انتخاب شدند که از 13 بهمن در قالب نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در سالن نمایشگاه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان در سنندج در معرض دید عموم قرار گرفته اند.
به گزارش کوردەواری, دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان توسط انجمن کارتون و کاریکاتور سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان طی دو سال متوالی با محوریت انقلاب اسلامی, چهار دهه عزت, اقتدار و خودباوری ملی و استکبارستیزی و جهاد همه جانبه برگزار شده و از جمله معدود جشنواره های این عرصه می باشد که در زمان مقرر داوری آن صورت گرفته و بدون حتی یک روز وقفه آثار برتر معرفی و مشخص می شوند که در نوع خود بی نظیر است.
انتهای پیام/
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر