برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان در استادیوم 6 هزار نفری سنندج
پنجشنبه، 30 خرداد 1398
برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان در استادیوم 6 هزار نفری سنندج
اجلاسیه نهایی کنگره ملی 5400 شهید کردستان با حضور خانواده‌های شهدا، مسئولان ارشد سپاه پاسداران، رزمندگان 3 دهه گذشته و پیشمرگان مسلمان کرد در سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کورده‌واری از سنندج، سردار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در اجلاسیه پایانی کنگره 5400 شهید استان کردستان که در سالن 6 هزار نفری 22 گولان سنندج برگزار شد اظهار کرد: سند بیداری مردم کردستان در مقابل دشمن 5400 شهیدی است که برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن تقدیم کردند. 

وی گفت: در این استان مرزداران با ایمان و راست قامتان همیشه بیدار تاریخ مردان غیور و زنان نجیب این خطه شاهبازانی بودند که نمونه اراده و غیرت کردستان و مایه افتخار کشورند.

سردار رجبی افزود: این مردم و شهدای این استان نمونه استقامت و پایداری سرزمینی هستند که توانستند قائله کردستان را که اولین توطئه‌ای بعد از انقلاب بود و ایادی استکبار بر شکوفه انقلاب نواختند برملا کنند.

وی عنوان کرد: تاریخ سرزمین کُردها فراموش نمی‌کند که تنها چند ساعت بعد از رهایی از چنگال رژیم منحوس پهلویی دستور حمله به نهال یک شبه انقلاب توسط استکبار را صادر کردند و ثمره آن شهادت جوانان و غیرتمندان ما بود.

سردار رجبی بیان کرد: هنوز خون ریخته شده انقلابیون ما خشک نشده بود که بار دیگر توسط استکبار و دست نشاندگانشان انقلابیون را به خون بستند و به ناحق خون انقلابیون رد این استان به زمین ریخته شد.

وی بیان کرد: با توطئه دشمن در این استان، نهال پیشمرگان مسلمان کرد در کنار نهال ذلال یک شبه انقلاب شکل گرفت و پیشمرگان مسلمان کرد با مهاجران متعهد شدن و ورقی زرینی از انقلاب را افزودند.

سردار رجبی بیان کرد: پیام رهبری در آن زمان این بود که ما در کردستان با کفر می جنگیم نه با کُرد که این پیام روحیه جدیدی در بین مردم ایجاد کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سال 88 در میدان آزادی سنندج با ایمان و بسیار هوشمندانه افزودند که کُردها دارای برد منطقه‌ای و جهانی هستند که این برای ما یک فرصت است.

سردار رجبی بیان کرد: از جانب رهبر و مقتدایمان متناسب با مقتضایات زمان هوشمندانه در خصوص مردم نحیب و جوانمرد کردستان مطرح کرد، فرمانده کل قوا در این سفر کردستان را سرزمین فرهنگی و زبان کردی را سرمایه ملی و کردستان را وطن ملی تبیین کرده و از همه مهم‌تر کردستان افتخار داشت که قدمگاه فتوای جهان اسلام مبنی بر حرمت توهین به مقدسات اهل سنت توسط رهبر در این سفر تاریخی باشد که به وحدت ملی و سند جاوانگی و همبستگی و مرزداران کردستان تبدیل شد و به عنوان منشور قومی و مذهبی پذیرفته شد.

 

وی بیان کرد: بیانات مقام معظم رهبری موجب همبستگی و انسجام بیشتر مردم شد تا راهبرد نهایی آن آرامش خاصی باشد برای هم استانی‌ها و ضربه‌ای به ایادی استکبار باشد.

سردار رجبی بیان کرد: بیانات مقام معظم رهبری موجب همبستگی و انسجام بیشتر مردم شد تا راهبرد نهایی آن آرامش خاصی باشد برای هم استانی‌ها و ضربه‌ای به ایادی استکبار باشد.

وی افزود: کردستان امروز تبدیل به منطقه امن جهانی شده تا الگوی امنی برای همسایگان باشد و با اقتدار می‌توان گفت که ثمره رشادت جانبازان و جانفشانی شهدا این افتخار را برای کردستان به ارمغان بیاورد.

سردار رجبی بیان کردند: سپاه پاسداران ضامن امنیت در استان است که با وفاداری کردستانی‌ها این امنیت ایجاد شده و نیز در راستای بیداری و امنیت پایدار چیزی کم گذاشته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: 10 هزار شهید کُرد اهل سنت در استان‌های آذربایجان غربی و کرمانشاه و کردستان و نیز 5400 شهید در کردستان برای ایجاد این امنیت جانفشانی کردند.

سردار رجبی در خاتمه بیان کرد: پیشمرگان کُرد شهدای مهاجر استان کردستان ستارگان درخشان آسمان بیداری بودند و خوب درخشیدند که توانستند امنیت و آرامش مثال زدنی را در استان مجاهدت‌های خاموش ایجاد کنند.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه کردستان نیز در ادامه این کنگره گفت: خدای متعال می‌فرماید کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند، چه شهیدانسان و چه پیروزمندانشان در نزد خداوند از جایگاه والایی برخوردارند.

وی گفت: این عزیزان ایثار و شهدا و خانواده معطم شهدا که با ایثارشان امنیت را برای این ملت بااستقامت و سرافراز فراهم کرده‌اند و این مردم دشمنانشان را به خاک مذلت می‌نشاند.

وی اظهار داشت: گشودن باب شهادت موجب رساندن برخی انسان‌ها به ملکوت شد و شهدا افراد زنده‌ای هستند با قهقهه مستانه اشان در نزد خداوند روزی می‌خورند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال طبق وعده خود ارزش خانواده شهدا را می‌داند، برخی افراد طبق وعده الهی برای دفاع از میهن خود به شهادت رسیدند و برخی هم ماندند که با مجاهدت‌های خودشان پوزه استکبار را به زمین بمالند.

نماینده ولی فقیه در استان کگردستان گفت: ملت ایران اسلامی با ایثار و فداکاری خود در دوران هشت سال دفاع مقدس دشمن را به خاک مذلت نشاندند و نگذاشتن ذره اتی از خاک ایران به دستان دشمنان بیفتد.

حجت‌الاسلام شاهرودی با تاکید بر اینکه کردستان سرافراز سرزمین وفاداری و صفا است، عنوان کرد: استان کردستان با تقدیم 5400 شهید سرزمین مجاهدت‌های خاموش هستند که با استقامت خود در برابر معاندان نظام خواب ناآرامی برای معاندان انقلاب در این استان رقم زدند.

وی با اشاره به دیدار دست‌اندرکاران کنگره 5400 شهید استان کردستان با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: ولایتمداری ملت انقلاب اسلامی آنقدر بود که با جانفشانی خود نگذاشتند دست معاندان انقلاب به خاک ما برسد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: به شهادت رسیدن 50 نفر از علمای بزرگ کردستان نماد بارز وفادارای مردم کردستان به ولایت و ولایتمداری است.

حجت‌الاسلام شاهرودی اذعان کرد: ماموستا ملا حیدر فهیم، ماموستا برهان عالی، ماموستا شیخ‌الاسلام نمونه‌ای از هزاران شهیدان استان کردستان است که با ولایتمتداری خود خواب را بر دشمنان نظام آشفتند.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در اجلاسیه نهایی کنگره 5400 شهید استان کردستان اظهار کرد: کنگره شهدا متعلق به همه مردم است و برگزاری این کنگره تنها وظیفه سپاه، استانداری، بسیج و ارتش نیست بلکه همه ما موظف هستیم که در راستای حفظ خون پاک شهیدان، تداوم راه شهدا و زنده نگه‌داشتن نام و یاد آنان گام برداریم.

وی گفت: با تأمل در آرمان شهیدان متوجه می‌شویم که آنان در کجا قرار دارند و ما اکنون کجا هستیم پس برای جبران این فاصله باید شبانه روز در خدمتگذاری به مردم تلاش کنیم.
وی اضافه کرد: تمام شهیدان استان کردستان از مهاجر یا بومی در مسیر سازندگی و ایجاد توسعه در این استان گام بر داشته‌اند و لازم است ما نیز برنامه‌ها و اهداف خود را بر اساس آرمان‌های این بزرگان ترسیم و به آنها جامعه عمل بپوشانیم.
وی با تقدیر و تشکر از خانواده شهیدان ایران اسلامی و استان کردستان افزود: مدیران اجرایی در ادامه راه ایثارگران برای خدمت با آبادانی و تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی لحظه‌ای از پای نمی‌نشینند.
استاندار کردستان یادآور شد: بسیار خرسندم که به عنوان خدمتگذاری در راه شهیدان فرصت حضور در این محفل دارم و به این حضور افتخار می‌کنم.
مرادنیا تاکید کرد: ادای احترام می‌کنم به تمام خانواده‌های ایثارگران که بانی بالندگی انقلاب و نظام اسلامی هستند و تقدیر می‌کنم از همه کسانی که در برگزاری این کنگره تلاش کرده‌اند.

 

ماموستا فایق رستمی در اجلاسیه نهایی کنگره ملی 5400 شهید کردستان، اظهار کرد: در یک کلام همه بزرگوارانی که در این محفل معنوی و یاد شهدا حضور دارند به ویژه سردار سلامی که از یادگاران سال‌های ایثار و حماسه است خیرمقدم می‌گویم.

وی تصریح کرد: باید در برابر صبوریت پدران و مادرانی که جگر گوشه خود را زیر قرآن کریم راهی جبهه‌ها کردند سر تعظیم فرود آورد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در 70 جای قرآن خداوند صابرین را مورد تجلیل قرار می‌دهد ما مدیون آن صبوریت مادران و پدرانی هستیم که بهترین جگر گوشه خود را راهی جبهه‌ها کردند تا از آب و خاک دفاع و اجازه ندهند دست ناپاک دشمنان به خاک ما برسد.

ماموستا رستمی گفت: شهیدان درس عزت، کرامت، شرافت، استقامت و صبوری را به ما یاد دادند و هدیه کردند شهیدان با قطره قطره خون خود از این خاک و از ارزش‌های دینی و انقلابی ما پاسداری کردند.

وی افزود: شهدا بهترین معامله را با خدا کردند خود را فروشنده و خدا را خریدار در این معامله ارزشمند قرار دادند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایران اسلامی هیچ وقت قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته فقط از خود در برابر تجاوزگران دفاع کرده است.

ماموستا رستمی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اسلام و قانون دین اسلام پایه‌گذاری و جلو رفته است، عنوان کرد: این دفاع به خاطر سلطه‌گری و حاکمیت نبوده و دفاع از نوامیس، تلاش برای صدور دین و حفظ آب و خاک کشور بوده است.

وی اضافه کرد: دفاع از مظلومین و دفاع از مستضعفین رسالتی که در قرآن بر آن تاکید شده و ملت ایران در این مسیر گام نهاده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: شهدا کسانی هستند که زندگی دنیا را به آخرت نفروختند و این وعده الهی است که هر کس در راه خدا بجنگد پیروز میدان خواهد بود و خداوند بزرگترین پاداش را به او ارزانی خواهد داد. 

ماموستا رستمی اذعان داشت: پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید «دو چشم هرگز با اتش جهنم نمی‌سوزند، چشمی که از ترس خدا دائما در حال اشک ریختن باشد و چشمانی که از ارزش‌های دینی و سرزمین دفاع کنند.»

وی گفت: شهدا آنقدر گرانقدر هستند که خداوند خود جان آنها را می‌گیرد و تا روز قیامت زنده و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر الگوگیری از راه و روش شهیدان برای گذر از مشکلات جامعه گفت: امیدواریم مسوولان با الگوگیری از شهدا مسیر را برای رفع مشکلات جامع فراهم سازند و رهروان خوبی برای شهیدان باشند.

انتهای پیام/

نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر