اشتغال 832 جوان کردستانی در کارخانه لاستیک بارز
چهارشنبه، 21 اردیبهشت 1401
اشتغال 832 جوان کردستانی در کارخانه لاستیک بارز
مدیر عامل گروه صنعتی بارز گفت:هم اکنون 832 نفر به طور مستقیم در بارز کردستان مشغول به کار هستند و در آینده نزدیک 70 نفر دیگر نیز جذب این شرکت می شوند.
به گزارش کورده واری آنلاین ، جمال میرازیی شامگاه چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران استان کردستان در سنندج اظهار داشت: کارخانه لاستیک بارز کردستان در شهرک صنعتی دهگلان واقع شده و در سال 1396 با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
وی با اعلام اینکه 832 نفر به طور مستقیم در بارز کردستان مشغول به کار هستند، افزود: حقوق و دستمزد همه این افراد در بانک ملت دهگلان پرداخت می شود و این مهم خود می تواند به وضعیت اقتصادی استان کمک کند. 
میرزایی خاطرنشان کرد: آزمون استخدامی برای جذب نیرو در این مجموعه اواخر سال گذشته برگزار شد که نتایج آن بزودی اعلام شده و از هفته آینده 2 برابر ظرفیت افراد را دعوت به مصاحبه می کنیم. 
وی با اشاره به اینکه گروه بارز متشکل از واحدهای تولیدی در استان های کرمان، کردستان و سیرجان است، اظهار داشت: ظرفیت سالانه تولید در بارز کرمان 90 هزار تن است و در طرح توسعه 20 هزار تن دیگر طی 2 فاز تا پایان امسال به این ظرفیت افزوده می شود.
میرزایی با اشاره به اینکه مجموعه بارز با اجرای طرح های توسعه ای به یکصد شرکت برتر دنیا در تولید لاستیک خودرو می پیوندد اضافه کرد: بزرگ ترین و مدرن ترین کارخانه تولید لاستیک رادیال کشور با ظرفیت 36 هزار تن در سال در کردستان قرار دارد.
مدیرعامل گروه صنعتی بارز افزود: در لرستان هم واحد تولیدی 50 هزار تنی در حال احداث است که هم اکنون 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از 270 هزار تن تولید لاستکی کشور 128 هزار تن آن مربوط به مجموعه بارز است.
وی با اشاره به اینکه 46 درصد ظرفیت تولید لاستیک در بین 10 شرکت تولیدکننده این محصول در کشور مربوط به بارز است، یادآور شد: مجموعه بارز هم با مشکلاتی هم چون ارز دولتی و بدهی بیش از سه هزار میلیارد تومانی مواجه است.
مدیرعامل گروه صنعتی بارز گفت: با وجود همه این مشکلات تلاش فراوانی در حال انجام است تا علاوه بر حل این مسایل طرح توسعه هم در این مجموعه به اجرا درآید. 
میرزایی یادآور شد: افزایش ظرفیت تولید بارز کردستان از 16 هزار حلقه به 23 هزار حلقه از جمله برنامه های ما است که با اجرای این برنامه 180 نفر نیرو جذب خواهد شد. 
وی اضافه کرد: در مرحله بعد افزایش 50 هزار تنی تولید در بارز کردستان را دنبال خواهیم کرد که با تحقق این مهم واجرای طرح های توسعه دیگر در کرمان و لرستان نیاز داخل تامین و وارد فاز صادرات خواهیم شد. 
مدیرعامل گروه صنعتی بارز اعلام کرد: علی رغم مشکلات پیش روی بارز، در فرورین امسال نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن میزان تولید در بارز کردستان از لحاظ وزنی 10 درصد و از نظر حلقه هم 9 درصد رشد داشته است. 
میرزایی یادآور شد: بارز کردستان به دلیل افزایش استهلاک تجهیزات آن زیان ده است و به همین دلیل توان تیم داری حرفه ای در بخش ورزش ندارد. نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
ارسال نظر
*نام
ایمیل
*نظر
 
اخبار مرتبط