ایجاد طرح های اشتغال زایی در مناطق مرزی اولویت دولت سیزدهم است/اختصاص 778 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای سروآباد
چهارشنبه، 3 خرداد 1402
ایجاد طرح های اشتغال زایی در مناطق مرزی اولویت دولت سیزدهم است/اختصاص 778 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای سروآباد
سروآباد - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: ایجاد طرح های اشتغال زایی در مناطق مرزی استان از اولویت های دولت سیزدهم است.
ارسلان ازهاری در گفت و گو با خبرنگار کورده واری آنلاین اظهار کرد: ایجاد طرح های اشتغال زایی و تولیدی در نقاط صفر مرزی با هدف کمک به ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و افزایش تولیدات داخلی جزو اولویت‌های استان است.
وی افزود: اگر بتوانیم زمینه لازم جهت استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه از استان را شناسایی و در راستای ایجاد اشتغال با تکیه بر استعداد های هر منطقه گام برداریم، می توانیم نسبت به دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با همکاری دستگاه های اجرایی امید داشته باشیم.
ازهاری به پروژه احداث و آسفالت راه روستایی «دیوزناو»، «جولانده»، «دل» و «دله مرز» اشاره کرد و گفت: برای این پروژه اعتباری بالغ بر 78 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و محرومیت زدائی اختصاص یافته است که امیدواریم با تأمین اعتبار لازم به این پروژه ها حداکثر تا 2 سال آینده به بهره برداری برسد.
وی افزود: در راستای تکمیل و ایجاد زیر ساخت های لازم برای استقرار سایت پرورش ماهی سیروان با هدف کمک به توسعه گردشگری و تبدیل منطقه به قطب پرورش و تولید ماهی های سردآبی نیز اعتباری بالغ بر 700 میلیارد ریال از محل طرح مولد سازی و فروش اموال مازاد سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تأمین شده است که سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان پس از شناسایی متقاضیان و ثبت درخواست این افراد برای دریافت تسهیلات بانکی با نرخ سود کم بهره اقدام می کند.
وی از توجه ویژه دولت سیزدهم به مناطق محروم به عنوان بازوی اجرایی ارزشمند در راستای توسعه مناطق روستایی خبر داد.
ازهاری خاطرنشان کرد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری شده است لازم است کلیه دستگاه های اجرایی سطح استان ضمن برنامه ریزی لازم جهت تحقق منویات معظم له در این خصوص که همانا ایجاد زیر ساخت های لازم جهت افزایش تولیدات داخلی و استفاده از پتانسیل های منطقه ای است گام بردارند و در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط