افتتاح 12 کلان پروژه با بیش از 30 هزار میلیارد تومان اعتبار در استان کردستان
یکشنبه، 30 مهر 1402
افتتاح 12 کلان پروژه با بیش از 30 هزار میلیارد تومان اعتبار در استان کردستان
استاندار کردستان گفت: سفر دوم رئیس جمهور به استان کردستان با بهره‌برداری از 12 کلان پروژه با ارزش بیش از 30 هزار میلیارد تومان اعتبار همراه خواهد بود.
اسماعیل زارعی کوشا در گفت و گو با خبرنگار کورده واری اظهار داشت: کردستان در آستانه دومین سفر رئیس جمهور به این استان قرار دارد و در این سفر 2 روزه نه تنها اعتبارات تکمیلی برای پروژه‌های مصوب دور اول سفر ریاست جمهوری اختصاص خواهد یافت بلکه 12 کلان پروژه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: راه‌آهن سنندج، فرودگاه سقز، سد سیازاخ، سد چراغ ویس، سد امیر آباد و رمشت و 2700 هکتار از اراضی پایاب سد گاران در مریوان به عنوان مهم‌ترین کلان پروژه‌های افتتاحی در سفر رئیس جمهور به استان کردستان محسوب می‌شوند که در این میان خط ریلی در گام اول تا سنندج و در گام دوم نیز تا مرز باشماق ادامه خواهد یافت.

به گفته وی عقد قرارداد سرمایه‌گذاری با مجموعه هلدینگ‌های خصوصی و دولتی کشور از دیگر اهداف مهم سفر رئیس جمهور به استان کردستان است که تحقق این قراردادها می‌تواند جهشی در حوزه سرمایه‌گذاری و اقتصادی استان ایجاد کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کردستان نیز در این خصوص بیان داشت: دولت سیزدهم نگاه ویژه و استثنایی به کردستان دارد که این مهم در طول دو سال گذشته با افزایش قابل توجه اعتبارات اختصاص یافته به استان برای همه ثابت شده است به گونه‌ای که تا سال 1400 حدود یک هزار و 900 میلیارد تومان اعتبار به استان کردستان وارد شده بود در سال 1401 این میزان به 2 هزار میلیارد افزایش یافت و پروژه‌های بزرگ شروع و پروژه‌های کلان نیز تکمیل شده است.

گفتنی است هم‌اکنون استان کردستان یک حرکت همه جانبه را در مسیر توسعه هرچه بیشتر آغاز کرده و تحولات قابل توجهی در این استان در حوزه‌های مختلف رخ داده است که حالا سفر دوم رئیس جمهور به استان فرهنگ و هنر می‌تواند در تسریع حرکت رو به رشد استان نیز مؤثرتر واقع شود.
 
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط