فیلمساز کردستانی منتخب مدرسه فیلم بوسان شد
پنجشنبه، 24 اسفند 1402
فیلمساز کردستانی منتخب مدرسه فیلم بوسان شد
سامان حسین‌پور فیلم‌ساز کردستانی از ایران، منتخب مدرسه فیلم بوسان شد.
به گزارش خبرگزاری کورده واری، مدرسه فیلم بوسان، هر سال با انتخاب و دعوت از چند فیلمساز و تهیه‌کننده مستعد در آسیا و ارائه بورسیه کامل از این فیلم‌سازان برای شرکت در دوره هفت‌ماهه‌ای، دعوت می‌کند.
دوره بین‌المللی تهیه‌کنندگی و فیلم بیزینس، نخستین آکادمی بین‌المللی تجارت فیلم در آسیاست که برای آموزش عوامل اصلی صنعت فیلم برای جهانی‌شدن، تأسیس شده است.
 از مهم‌ترین اهداف تشکیل این دوره، می‌توان به ایجاد شبکه‌ای برای تولیدات مشترک بین‌المللی از طریق ارتباطات فعال و همبستگی میان فیلم‌سازان آسیایی اشاره کرد.
این دوره تحصیلی هفت‌ماهه، زیر نظر کمیسیون فیلم بوسان در این شهر برگزار می‌شود و بر مواردی مانند جذب سرمایه خارجی تولید فیلم بلند (Funds)، تولیدات مشترک بین‌المللی (Co-production)، فروش فیلم (Sales)، پخش فیلم (Distribution) و دیگر موارد مختص به تجارت فیلم، تمرکز خواهد کرد. 
هالیوود ریپورتر سال 2018 این رویداد را به‌ عنوان یکی از 15 دوره بین‌المللی برتر صنعت فیلم دنیا معرفی کرده است. 
از بین 107 نفر کاندید بررسی شده در این دوره، تنها 45 نفر مورد مصاحبه قرار گرفتند و در نهایت 17 نفر حائز شرایط بورسیه کامل مدرسه انتخاب شدند.
سامان حسین‌پور دانش‌آموخته کارشناسی‌ارشد سینما، فارغ‌التحصیل کمپ استعدادهای برلیناله، آکادمی فیلم آسیا و عضو انجمن فیلم کوتاه (ایسفا) است. 
در کارنامه او، تهیه‌کنندگی و کارگردانی بیش از ده فیلم کوتاه داستانی مثل «دیگری»، «مادرزاد»، «چمدان» و… به چشم ‌می‌خورد. این آثار، موفق به کسب جوایز متعدد و حضور در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی شده‌اند.
نویسنده: خبات ساعدی
چاپ خبر
اخبار مرتبط